Przyczyny nadmiernej potliwości

Nadmierna potliwość może być spowodowana wpływami zewnętrznymi, jakimi są ostre jedzenie, napoje diuretyczne (zawierające alkohol lub kofeinę) lub wysoką temperaturą otoczenia. Jeżeli jednak potliwość następuje bez oczywistej przyczyny i powoduje problemy podczas stosunków towarzyskich, zaczynamy mówić o hyperhydrozie.

Przyczyną hyperhydrozy bywa dziedziczność, czyli nie ma na nią wpływu styl życia, dieta i podobne rzeczy. Człowiek dotknięty takim rodzajem potliwości poci się bez oczywistej przyczyny. Jeżeli będziemy się zajmować analizą wiedzy lekarskiej na temat hyperhydrozy, nie znajdziemy wystarczająco zadowalającej odpowiedzi dotyczącej wzniku nadmiernej potliwości.

O hyperhydrozie można mówić jako o chorobie wrodzonej, bez oczywistej przyczyny zewnętrznej. Jednak tak samo jak inne typy schorzeń, również nadmierną potliwość można z powodzeniem eliminować i leczyć. Więcej o procedurach leczniczych i leczeniu nadmiernej potliwości dowiesz się w kategorii Metody leczenia nadmiernej potliwości.